Dünyanın ilk 10 Kripto Para Coin Borsası

Dünyanın ilk 10 Kripto Para Coin Borsası

Öncelikle ben binance ve kucoin harici başka bir borsada işlem yapmıyorum. Binance zaten malumunuz dünyanın en büyük kripto para borsası günlük hacmi korkunç seviyelerde bunun haricinde listenin 5. sırasında bulunan Kucoin borsasını kullanıyorum. Kucoini ise al-sat, vadeli işlem vs. için değil #ksc hodl etmek ve bonus kazanmak kullanıyorum.

Bunun haricinde listede bulunan ilk 5’den dışarı çıkmanızı ben önermiyorum. İlk 10 da bulunan diğer coin borsaları ise #coinbase #kraken #huobi #bithumb #bitfinex #gateio #Bitstamp şeklinde listeleniyor. Bunların arasında işlem hacmini çıkartırsak en kurumsal olanı Coinbase çünkü coinbase ABD borsalarına kote olmuş bir şirket.

Liste baya uzunca ben ilk 10 ve ilk 100 ü baz alarak bu yazıyı yazdım. Türkiye’den üç borsa ilk 100’e girmeyi başarıyor. Bunlar sırası ile 41. #Paribu 44. #BTCTURK 84. #Bitci olarak listeleniyor. Yerli borsalarımızda ben bugüne kadar hiç işlem yapmadım sadece para transferlerinde kullanıyorum. İşlem hacmi tatmin edici seviyelere çıkarsa yapmamam için bir sebep yok.

Not: #Thodex #Vebitcoin ve #goldexcoin kripto para borsalarından camianın içinde bulunmama rağmen bu yazıyı yazdığım günlerde haberim oldu.

Popüler Coin Yorumları

CMC Rank Listesi

1 Yorum