• YARIM ALTIN
  8.317,00
  % -0,01
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8409
  % 0,08
 • € EURO
  35,7189
  % 0,23
 • £ POUND
  42,6104
  % 0,27
 • ¥ YUAN
  4,5273
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3813
  % 0,16
 • BITCOIN/TL
  2149308,133
  % -0,78
 • BIST 100
  10.991,57
  % -0,88

NFT Nedir Nasıl Satılır Nasıl Oluşturulur?

NFT Nedir Nasıl Satılır Nasıl Oluşturulur?
NFT Nedir Nasıl Satılır Nasıl Oluşturulur?

Bitcoin’in tavan yapması tüm insanlarda yeni bir maceraya başlamasına sebep oldu. Son günlerin en popüler konularından biri olan NFT’ler bu sayede giderek popülerliğine popülerlik katıyor. Peki nft nasıl satılır?

NFT’nin nasıl satıldığına geçmeden önce ücretsiz nft oluşturma nasıl yapılır? sorusunun cevabından biraz bahsetmek gerek. Çünkü sıradan oluşturulmuş her avatar yüksek miktar ile satılabilecek bir NFT demek değildir.

NFT oluştururken bunu projelendirmek ve arkasında kurumsal bir kimliğe sahip olmak çok önemlidir. Bu sayede NFT satışı daha kolay bir hale gelir. Özellikle Twitter üzerinden bir çok insan bu konu hakkında yayın yapmaktadır.

NFT satışı için en uygun site Opensea.io dur. Bu site sayesinde Polygon ağını kullanarak NFT yüklerken herhangi bir komisyon ücreti ödemezsiniz. Komisyon ücretini ortadan kaldırması sebebi ile bir çok alıcı ve satıcı bu platformu kullanmaktadır.

Ayrıca NFT üretip, satış yapmak aynı zamanda bir pasif kazanç yöntemidir. Ürettiğiniz NFT her el değiştirdiğinde sizlere o anki satış fiyatından bir kar bırakır. Örneğin siz 100$ karşılığında bir NFT satışı yaptınız ve o an satışa çıkardığınızda komisyon oranını %10 olarak belirlediniz. Sizden dijital varlığınızı alan kişi herhangi bir zaman diliminde sizden aldığı varlığı satışa çıkardığını varsayalım. Ve bunu 1 milyon dolar gibi bir rakama sattığında o 1 milyon doların %10 u yani 100 bin doları size komisyon olarak yansır.

Dijital sanatın ilerlemesindeki en büyük engel olan kopyalanma engeli NFT’ler sayesinde ortadan kalkmıştır. NFT’ler her biri ayrı bir blok üzerinde imzalandığı için kopyalanamaz ya da çoğaltılamazlar. Bu yüzden üretilen tüm NFT’ler özgündür ve takibi çok kolaydır.

Başka bir deyişle ürettiğiniz ya da satın aldığınız NFT’ler türünün son örneğidir. Değer kazanmasının en büyük sebebi de budur.

Dünya üzerinde bir çok NFT koleksiyoneri bulunmakta olup gün içerisinde milyonlarca dolara yakın para harcamaktadırlar. Bu insanlara ücretsiz bir şekilde oluşturduğunuz NFT’leri gönderip kendi reklamınızı sağlayabilirsiniz. Bu sayede o kişilerin profilleri görüntülendiğinde sizin de eseriniz orada yayınlanmış olur.

Hediyeyi kaldırmak Ethereum ağında ücretlidir. Bu yüzden bir çok insan gönderilen ücretsiz hediyeyi kaldırmak için ücret harcamak istemez.

Nftyorum.com sitesinden NFT nedir? Satmanın püf noktaları gibi bir çok bilgiyi kolaylıkla edinebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.