Star Atlas Nedir Neden Nereden Alınır

Star Atlas Nedir Neden Nereden Alınır?

Star Atlas, oyna kazan konseptinde uzayda farklı ırk ve ülkeler arasındaki mücadeleyi konu alan çok oyunculu bir metaverse projedir. Benim gibi oyun bağımlısı biriyseniz sadece denemek için bile bir miktar alınabilir. 16 Aralık 2021’de Mini versiyonun yayınlanacak olan oyunu 15 dolarlık motordan bozma uzay gemim ile sabırsızlıkla bekliyorum. Yazının devamında oyunun Telegram gruplarından derlediğim önemli bilgiler mevcut umarım faydalı olur.

Nedir Bu Star Atlas?

Star Atlas, Solana blok zinciri üzerine inşa edilen p2e(oyna kazan) uzay simulasyonu konseptinde bi metaverse oyundur. Oyun Ustur, Mud ve Oni türlerinin siyasi güç ve sınırlı kaynaklar için birbiriyle savaşması üzerine kurgulanmıştır. Serum Dex’e entegre edilmiş ve oyunun ekonomisi tamamen blok zinciri üzerinde dönmektedir. Star Atlas metaverse’i Unreal Engine 5 oyun motoruyla geliştirildiği için PC’nin yanısıra mobil ve VR’ı da destekleyecektir.

Trailer

ATLAS VE POLIS Token Nedir?

ATLAS: Oyun içi ekonomi, nakit para birimidir, oyundaki bütün eşya ve gemiler bu tokenle alınıp satılabilecektir. Atlas Yorum ve Analiz Sayfamız

POLIS: Oyun içi yönetişim tokenidir, oyundaki merkeziyetsiz karar alma mekanizmasını elinde bulunduran tokendir.

ATLAS ve POLIS’in listelendiği borsalar https://coinmarketcap.com/currencies/star-atlas-polis/markets/

ATLAS’ın Toplam Arzı 36.000.000.000

POLIS’in Toplam Arzı 360.000.000

Oyun içi eşyaların (uzay gemisi vb.) satıldığı market https://play.staratlas.com/market

Tavsiye edilen cüzdan: Phantom wallet https://phantom.app/

Network: Solana https://solana.com/

Pancakeswap ile alım mümkün değildir, FTX.com veya MEXC borsasından alım satım yapılması tavsiye edilir.

Star Atlas Resmi Türkiye Telegram Grubu

Kaç Para Ulan Bir Gemi?

Star Atlas oyunundaki gemi fiyatları 15 dolar ile 100000 dolar fiyatlar arasında geniş bir skalaya sahip. Ben tercihimi en boş versiyon motordan bozma bir gemiden yana kullandım. 🙂 Duruma göre satıp üzerine biraz para ekleyip dizel yerden yüksek bir gemide alabilirim.

Star Atlas hakkında bilmeniz gerekenler

 • Top tier borsalarla listeleme için görüşülüyor. (Binance, Coinbase vb.)
 • Mini versiyonun 16 Aralık’ta, tam versiyonun 2022 3. çeyrekte çıkması planlanıyor.
 • Madenciliğin mart ayında aktifleştirilmesi planlanıyor.
 • Türk oyuncular ve guildleri var.
 • Polis’e decentralized autonomous organization olma özelliği bu yıl, aralık ayında ekleniyor.
 • Yapılan ulus yani faction seçimi evladiyelik bir seçimdir. Irk ile karıştırılmamalıdır.
 • Oyunda bölge sahibi olabilecek, sahip olduğunuz bölgelerde mining yapabileceksiniz. Bir bölge sahibi olmak için: Claim stake gerekiyor. Bir bölgede mining yapabilmek için ise: Mining station power plant ve mining drill’e ihtiyacınız var.
 • Star Atlas’ta üç farklı bölge bulunuyor. Bu bölgelerde Atlas kasabilirsiniz. Giriş seviyesi olan bölgede geminiz hasar almaz ama kazançlar düşüktür. 2. seviye bölgede kazançlar 1’e göre nispeten yüksek olsada geminiz hasar alabilir ve bunun size maddi bir külfeti olur. 3. ve en zorlu bölgede kazançlar çok yüksek olmasına rağmen geminiz sadece hasar görmez tamamende yok olabilir.
 • Star Atlas’taki high-risk zonelerde diamond planetler var. Guildler bu gezegenlere sahip olmak için birbiriyle çatışmak zorunda, her patlayan gemi için “ATLAS” yakımı olacak. Hatta 3. bölgede geminizin tamamen patlayıp yok olma ihtimali var. Yani adam $100000’a commander ship aldı 3. bölgede patlattı diyelim. O $100000 burn olabiliyor.
 • Star Atlas oynarken geminiz her patlatıldığında tamir etmek için “ATLAS” ödemek zorunda kalacaksınız. Bu burn mekanizması otomatik olarak ATLAS’a olan talebi arttıracak. Bir bölgeye sahip olmak istediğinizda claim stakeye ihtiyacınız olacak, “ATLAS” ile satın alacaksınız. O gezegende madencilik yapmak için gerekli olan ekipmanları “ATLAS” ile satın alacaksınız. Bu böyle devam ediyor. Özetle oyunun ekonomisi “ATLAS” üzerine kurulu.
 • Oyun içerisinde bazı görevler olacak. Bu görevlerden sadece ATLAS ve POLIS değil aynı zamanda NFTler kazanabileceksiniz.
 • Kazandığınız NFTleri secondary markette “ATLAS” ile satabileceksiniz.

3 YORUMLAR