CarrefourSA CRFSA Yolculuk Nereye

[stock_market_widget type=”card” template=”low-high-indicator” color=”#000000″ assets=”CRFSA.IS” display_currency_symbol=”true” api=”yf”]
[stock_market_widget type=”table-quotes” template=”basic” color=”#FFFFFF” assets=”CRFSA.IS” fields=”open,low,high,pe_ratio,profit_margin,average_volume_10_days,last_update” links=”{‘CRFSA.IS’:{}}” display_header=”true” display_chart=”false” display_currency_symbol=”false” pagination=”false” search=”false” rows_per_page=”5″ sort_field=”logo_name” sort_direction=”asc” alignment=”left” api=”yf”]

CarrefourSA CRFSA Yolculuk Nereye

2020 yılındaki yükseliş hareketleriyle 245 liralara kadar fiyatı çıkan CRFSA geçen iki yılda TL bazlı olarak dahi yatırımcısına zarar ettirdi. Oysaki perakende sektörünün en eskilerinden olan şirket ne yazık ki pazara ondan sonra çıkan rakiplerinin çoğundan geri kaldı. Geçtiğimiz aylarda mini bi ralliye kalkan hisse fiyatları hatrısayılır yükselse dahi geçtiğimiz yılın aynı dönemi fiyatlarının yanına bile yaklaşmış değil.

CRFSA Temel Analiz, Adil Fiyat & Yabancı Takas

İlk olarak son gelen bilançolar ve fiyat hareketleri ışığında şirket genel değerlendirmeden 5 üzerinden 4 puan alıyor ve adil değer 73,05 kuruşluk bir fiyatı işaret ediyor. Adil değerin alabileceği üst değer 106 lira en dip değer ise 34 lira olarak karşımıza çıkıyor.

Bir başka kaynaktan aldığımız verilere göre ise şirket 3 başlık altında 6 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu başlıklardan Karlılıkta 6/4 Büyüme 6/4Borçluluk 6/1 olarak gözüküyor.

Buna ek olarak çeyreklik net karları son 10 bilanço döneminde hep eksi yazan şirket çeyrekli satışları ve FAVÖK’ü ise sürekli arttırıyor.

Yabancı Takasa baktığımızda 2022’nin Mart ve Haziran aylarındaki yüklü satışlar dikkat çekiyor. Buna ek olarak Ekim ayında ise yabancının satış kadar olmasa da bir miktar alıcı olduğunu gözlemliyoruz.

CRFSA Teknik Analizi EMA ve FIBO Seviyeleri

Herşey fiyatların içindedir diyenler için hazırladığımız bölümümüzde CRFSA’yı Haftalık ve Günlük grafikte inceliyoruz.

İlk olarak CRFSA haftalık grafiğe baklalım şirketin 5 haftadır bir şekilde 55,72 üzerinde kalması geleceğe yönelik yatırımcısını umutlandırıyor. Bu bölgenin altında haftalık kapanış alınmadıkça 79,80 li seviyeler FIB değerlerine göre önemli bir direnç ve hedef fiyat seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Buranın üzerinde haftalık kapanışlar gelirse sırası ile 99,24 118,70 ve 181,66 değerleri haftalıkta FIB dirençleri olarak gözüküyor.

Günlük grafiğimizi ise EMA seviyeleri üzerinden değerlendirdiğimizde EMA 12 seviyemiz 61 lira olarak ilk ve en önemli destek olarak gözüküyor bunun peşine sırası ile EMA desteklerimiz 58,26 – 52 – 42,66 olarak gözüküyor. Günlük BB bantlarında ise dibimiz 55,98 Orta Desteğimiz 60,67 ve 65,36 ise pivotumuz olarak gözükmektedir.

Son olarak SuperTrend’e baktığımızda 4 Saatlik – Günlük ve Haftalıkta ibrenin halen al tarafını işret ettiğiniz gözlemliyoruz.

Peki ya sizce CRFSA’da Yolculuk Nereye? Görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

CRFSA CarrefourSA hisse senedi için özel olarak hazırlanmış içerik akış sayfamızdan: Twitter, YouTube, Tradingview ve KAP gibi sitelerden akan verilere ulaşabilirsiniz. CRFSA içerik akış sayfasını ziyaret etmek için Tıklayın.

Şirket temel analiz verileri investing.com’un InvestinPro eklentisinden ve fintables.com’un Fintables data setlerinden alınmıştır.(Datalar yazı yazıldığındaki tarihin özet verilerini içerirler.) Her iki eklentiyi de yatırımcılar için öneriyoruz. Sizlerde eklentileri satın alarak dilediğiniz zaman en güncel şirket detaylarına ve değerlendirmelerine erişebilirsiniz.