Koza Altın KOZAL’da Dolar Bazlı Yeni Zirve Gelir Mi?

[stock_market_widget type=”card” template=”low-high-indicator” color=”#000000″ assets=”KOZAL.IS” display_currency_symbol=”true” api=”yf”]
[stock_market_widget type=”table-quotes” template=”basic” color=”#FFFFFF” assets=”KOZAL.IS” fields=”open,low,high,pe_ratio,profit_margin,average_volume_10_days,last_update” links=”{‘KOZAL.IS’:{}}” display_header=”true” display_chart=”false” display_currency_symbol=”false” pagination=”false” search=”false” rows_per_page=”5″ sort_field=”logo_name” sort_direction=”asc” alignment=”left” api=”yf”]

Koza Altın KOZAL’da Dolar Bazlı Yeni Zirve Gelir Mi?

2013 senesinde 21,50$ fiyatına kadar yükselen Koza Altın 2021 yılının başında tekrar 20,20$seviyelerine kadar yükselmiş ve sonrasında 7,5$ seviyelerine kadar gerilemişti. 2022 Eylül ayında tekrar ralliye kalkan hisse fiyatları şuanda 18,33$ seviyelerine kadar gelmiş durumda.

KOZAL Temel Analiz, Adil Fiyat & Yabancı Takas

Son gelen bilançolar, finansal tablolar ve fiyat hareketleri ışığında şirket genel değerlendirmeden 5 üzerinden 4 puan alıyor ve adil değer 344,55 Lira bir fiyatı işaret ediyor. Mevcut veriler ışığında adil değerin alabileceği üst değer 524 Lira en dip değer ise 190 Lira olarak karşımıza çıkıyor.

Bir başka kaynaktan edindiğimiz verilere göre ise şirket 3 başlık altında 6 puan üzerinden değerlendiriliyor. Bu başlıklardan Karlılıkta 6/4 Büyüme 6/6Borçluluk 6/6 gibi üst düzey bir performans gösteriyor.

Buna ek olarak çeyreklik net karları son 10 bilanço döneminde hep artı yazan KOZAL; Net Kar, Şirket Çeyrekli Satışları ve FAVÖK’ünü ise sürekli arttırmış gözüküyor.

Yabancı Takasa baktığımızda son 18 ayın 10’unda yabancının lot sayısını arttırdığını fakat son 6 ay içerisinde yabancıların satış tarafında olduklarını gözlemliyoruz.

KOZAL Teknik Analizi EMA ve FIBO Seviyeleri

Herşey fiyatların içindedir diyenler için hazırladığımız bölümümüzde KOZAL grafiklerinin FIBO ve EMA desteklerini 2 saatlik grafikte inceliyoruz. Bunun yanı sıra KOZAL Aylık USD bazlı grafiğine de alt taraftaki görsellerden erişebilirsiniz.

2022 Eylül ayının ilk haftasından itibaren günlükte yükseliş trendine giren KOZAL’da 2 saatlik FIBO destek seviyelerine hızlıca göz atalım. Olası bir kar satışında ilk alıcı bölgesi FIB’e göre 302,5 sonrasında ise sırası ile 278,3 – 258,7 – 239,1 – 214,9 – 175,7 olarak gözüküyor.

KOZAL 2 saatlik grafikte ise EMA seviyelerimizden en önemlisi 324,18 sonrasında ise sırası ile 305,39 – 280,13 – 233,42 – 233,42 şeklinde gözüküyor. Buna ek olarak BB’nin orta noktası ise 309,49′ denk geliyor. Buda bize olası sert satışlardaki en önemli destek noktası olarak 305-310 seviyelerini işaret ediyor.

Sözlerimizi noktalarken şirketin Dolar bazlı ATHsinin 21,50$ olduğunu ve takribi 400,50 TL gibi bir fiyata tekabül ettiğini de ekleyelim. 

KOZAL’da Dolar Bazlı Yeni Zirve Gelir Mi? Görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

KOZAL Koza Altın İşletmeleri hisse senedi için özel olarak hazırlanmış içerik akış sayfamızdan: Twitter, YouTube, Tradingview ve KAP gibi sitelerden akan verilere ulaşabilirsiniz. KOZAL içerik akış sayfasını ziyaret etmek için Tıklayın.

Şirket temel analiz verileri investing.com’un InvestinPro eklentisinden ve fintables.com’un Fintables data setlerinden alınmıştır.(Datalar yazı yazıldığındaki tarihin özet verilerini içerirler.) Her iki eklentiyi de yatırımcılar için öneriyoruz. Sizlerde eklentileri satın alarak dilediğiniz zaman en güncel şirket detaylarına ve değerlendirmelerine erişebilirsiniz.